Gemlik’te yıllar sonra Modern Pentatlon fırtınası

Gemlik’te yıllar sonra Modern Pentatlon fırtınasıGenç sporcular Modern Pentatlon yarışmalarında yeteneklerini sergiledi.

Yüzme, koşu ve atış dalında gerçekleşen Modern Pentatlon yarışları, Gemlik Belediyesi, Gemlik Belediyespor Kulübü ve Gemlik Kent Konseyi ev sahipliğinde tamamlandı. Yarışlar Cumartesi günü Gemlik Sosyal Yaşam Merkezi Yüzme Havuzu’nda başladı. U9, U11, U13 ve U15 kategorilerinde 133 kategorilerine göre turlarda yeteneklerini sergiledi. Gemlik Belediyesporlu genç sporcular da yüzmede çeşitli dereceler elde etti.

Yarışların ikinci günü ise İskele (Demokrasi) Meydanı’nda devam etti. Genç sporcular “Lazer Run” adı verilen yarışlarda koşu ve atış alanında kıyasıya ter döktüler. 200 metrelik koşunun ardından lazer tabancaları ile hedefi tutturmaya çalışan gençleri aileleri ve Gemlikliler heyecanla izledi. Sporcular toplamda 30 seri yüzme ile 30 seri koşu ve atış gerçekleştirdi.

Program açılışında konuşan Gemlik Belediyespor Başkanı Durmuş Uslu, geçtiğimiz Perşembe Suriye’nin İdlib kentinde şehit olan mehmetçiklerimizi anarak başladığı konuşmasında “bu programlar daha önce Gemlik’te bir kez yapıldı. Sporcularımızın daha iyi yarışlara hazırlanması, ilçemizin ülkemizde ve uluslararası alanda adının duyulması, zeytinimizin, denizimizin tanıtımını sağlamak için bu organizasyonlara imza atıyoruz. Gemlik Belediye Başkanımız Mehmet Uğur Sertaslan’a, Kent Konseyimizde ve Belediye Spor Kulübümüzde emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Gemlik

Ayrıca Kontrol Edin

Kemal Bülbül: AKP ırkçı yaklaşımlarıyla çürüme içine girmiştir

Kemal Bülbül: AKP ırkçı yaklaşımlarıyla çürüme içine girmiştir

HDP milletvekili Kemal Bülbül, Gеmlik Yürüyü’nü değerlendirdi. Web Sitemiz: www.medyahaber.info www.medyahaber27.info Sanal medya hesaplarımız: Twitter: …