Bursa'nın Gemlik ilçesi hakkında detaylı bilgi
Bursa'nın Gemlik ilçesi hakkında detaylı bilgi

Arapların Gözünde Gemlik ilçesi

Bursa’nın Gemlk ilçesine genel bakış

Türkiye’nin Bursa şehrinin en önemli bölgelerini ele alan yazı dizimizde, bu makaledeki konuşma bizi güzel doğası ve seçkin konumu olan, orta yoğunluklu bir bölge olan Gemlik (Türkçe: Gemlik) bölgesine götürüyor. bir dizi dağlık tepenin ve yeşil tepelerin ortasında harika bir yeşil ortam.

Gemlik’in nüfusu 2020 yılı son istatistiğe göre 115.404 kişi olup, dağılım şu şekildedir: 58.074 erkek, toplam nüfusun %50.32’si erkek ve 57.330 kadın, toplam nüfusun %49.68’i.

Gemlikbursa ile ilgili en önemli bilgileri bu yazımızda hem turistlerin hem de yatırımcıların tüm ilgi alanlarını buluşturmak adına dolaştırıyoruz.

Bursa Gemlik İlçesi: Nerede bulunur?

Gemlik belediyesi Gemlik Körfezi’nin doğu kıyısında yer almaktadır. Bursa şehri Yeşil, Orhangazi-Yalova ve Mudanya arasında, Bursa il merkezinin kuzeyinde, İznik Gölü’nün batısında.

Güneyden Bursa’nın Osmangazi, Yıldırım ve Kestel ilçeleri ile sınır komşusudur. Mudanya Güneybatıda, doğuda Yenişehir ve Orhangazi, kuzeyde Yalova.

Bursa’nın Gemlik İlçesinde Altyapı

Diğer belediyeler gibi Gemlik’te belediye ve altyapı hizmetleri iyi olup, nispeten düşük nüfusu ile orantılı ikamet koşulları ve yaşam gereklilikleri entegre edilmiştir.

Bölgeyi Bursa’ya bağlayan Gemlik’in yanından karayolu geçmektedir.sarı bütün yol İstanbuldiğer alanlarla bir bağlantı sağlar.

Gemlik Mahallesi

Gemlik Bursa’daki üniversiteler ve okullar

Gemlik Bursa, diğerleri gibi entegre bir eğitim ortamına sahiptir. Türkiye şehirleri Diğerleri, Gemlik’ten çok uzak olmayan birçok Bursa üniversitesine ek olarak, bölgede bir grup çeşitli bilim kurumu bulunmaktadır: Uludağ Üniversitesi (Hukuk Fakültesi): Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi, birçok düzenli ve meslek okulları.

Gemlik ilçesindeki hastaneler ve sağlık ocakları

Gemlik Bursa‘daki kamu ve özel hastaneler arasında:

  • Gemlik Devlet Hastanesi Devlet Hastanesi.
  • Özel Atakent Gemlik tıp merkezi.

Camel Bursa’da marketler ve alışveriş merkezleri

Türkiye, Bursa’daki Gemlik ilçesi, sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir grup popüler pazarın yanı sıra aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı önemli alışveriş merkezlerine güvenmektedir:

  • Yalova-Bursa Yolu yanında Özdilek Hipermarket.
  • Gemlik merkezde bulunan Cius Gemlik AVM denize 150 metre mesafededir.

Gemlik Bursa’da turistik ve doğal alanlar

Eski adı Cius olan Gemlik’in tarihi MÖ 12. yüzyıla kadar uzanıyor.

Bölge, güzel deniz kıyısı ve çekici turistik konumu, özellikle bir yay şeklinde uzanan muhteşem körfezi ve adıyla anılan zeytin mahsulleri başta olmak üzere tarımsal üretimiyle ünlenmesiyle karakterizedir. Gemlik’in kendisi.

Bölgede 19. yüzyıl mimari özelliklerini yansıtan Celal Bayar Müzesi (Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra Türkiye’nin üçüncü cumhurbaşkanı olan Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın doğduğu ev) gibi gezilecek birçok yer var.

Gemlik ilçe merkezinin güneyindeki Umurbey köyü yolu üzerinde bulunan sıcak kükürt kaynakları, yeni balık pazarı ve camisi ve daha birçok harika yeri ile de tanınmaktadır.

güzelliğin

Bursa’nın Gemlik ilçesi yaşamak için özel midir? Niye ya?

Pek çok avantajı ve birçok unsuru bir araya getiren Gemlik Bursa, kendine özgü kumsalı, güzel deniz manzarası ve Yalova’ya, Bursa’nın merkezine ve birçok önemli belediyeye ve şehre uzak olmayan konumu ile yaşamak için kabul edilebilir bir yer haline getiriyor.

Yeşil kırsal ortam, Gemlik’e canlı bir atmosfer ve temiz, temiz hava verebilir.

Bursa Gemlik’te daire sahibi olmanın avantajları nelerdir?

Gemlik’te gayrimenkul sahipliğinin öne çıkan veya bahsedilebilecek en belirgin özellikleri arasında:

  • Fiyat:% s Bursa gayrimenkul Gemlik bölgesi şehrin diğer bölgelerine göre ucuzdur.
  • En güzel turistik bölgelerden daha az güzel olmayan deniz manzarasına sahiptir.
  • Daha önce de belirtildiği gibi, eğitim ve sağlıklı bir ortam sağlayan bölgede iyi hizmetler.
  • Şehirlerin koşuşturmacasından uzak, aynı zamanda Yalova Bursa ve İstanbul’a yakın, karayolu ile bağlantılı sakin bir ortam.

GM Bursa

Gemlik Bursa daire fiyatları hakkında bir fikir

Gemlik’te daire fiyatları, mülkün özelliklerine ve özelliklerine, deniz manzarasına ve diğer hizmetlere göre değişmektedir.

Gemlik’teki fiyat tahminlerimiz yeni binalarda metrekare başına 400 dolar ve yukarısında olduğundan, emlak fiyatları çok makul.

Gemlik’te gayrimenkul yatırımı için beklentiler nelerdir?

Aslında Gemlik bölgesini gayrimenkulünün değeri ile ucuz bölgeler arasında sınıflandırabiliriz ve gayrimenkul yatırımları, doğasının güzelliğine ve daha önce yaşadığımız avantajlara rağmen şu anda yüksek bir değere sahip değil.

Gemlik, doğal ve rustik güzelliğin hakim olduğu, deniz körfezi veya yeşil tepelerinin yanında doğaya kaçmak için cazip bir seçenek haline getiriyor, ancak bu, Bursa’nın merkezi bölgelerinin, Bursa’nın en güçlü cazibe merkezleri olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor. diğer uzak alanlar.

Diğer önemli bilgiler ve konular, onları tanıyın:

Düzenleme: İmtilak Emlak©

Konumuzu beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz!

Ayrıca Kontrol Edin

Gemsaz Halk Plajı

Gemlik’te Yüzmek İçin En Güzel 9 Yer

Gemlik, Bursa’nın sahil ilçeleri arasındadır. Hem ilçe merkezinin hem de ilçeye bağlı köylerin deniz kenarında …