Gemlik
Gemlik Gezilecek Yerler - Gezgin

Gemlik’te Gezilecek Yerler – Gezginci

Gemlik Gezilecek Yerler Bursa şehri gezilecek yerleri ve görülecek mimarisi ile ziyaretçilerin ilgisini çeken muhteşem bir bölgedir. Şehrin ilçelerinde gezebileceğiniz yerler tarihi eserlerle dolu ve her biri tarihin önemli sahnelerinde yer almış.r. Osmanlı padişahları tarafından yaptırılan mimarileriyle ünlü Bursa’da ilk ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olan Gemlik, şehre 32 km uzaklıkta bulunuyor.

Gemlik
Gemlik

Bursa’nın Gemlik ilçesi, gezilmesi gereken doğal güzelliklerle çevrili, denizin mavisinin bulunduğu harika bir yerdir. Kendinizi yeşillikler içinde cennette hissedeceğiniz Gemlik’te konaklama ile birçok imkan var. Denize yakın olan bu beldeyi ziyarete geldiğinizde buradaki yeşil alanlarda piknik yapmayı unutmayın.

Bursa Gemlik
Bursa Gemlik

Gemlik İlçesi Ulaşım

Bursa’nın en güzel yerlerine sahip olan Gemlik semtinde görülecek mükemmel yerler var. Doğanın güzelliğine hayran kalacağınız bu yerde harika bir gezi yapabilirsiniz. Sessiz ve sakin zamanlar geçirebileceğiniz bir yer Gemlik semtindeki tarihi mimarileri de ziyaret edebilirsiniz. Hem doğal hem de tarihi açıdan güzel yerlere sahip olan Gemlik semtini Bursa’dayken mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bursa Gemlik
Bursa Gemlik

Bursa’da gezilecek olağanüstü güzelliklerle çevrili Gemlik ilçesi tatilciler için muhteşem bölgelere sahiptir. Bursa’nın önemli semtlerinden biri olan Gemlik’te denize girebilir, harika bir tatil geçirebilirsiniz. Gemlik gezilecek yerler Listedeki sahil ve yeşil alanların yanı sıra ilçe geziniz sırasında tarihi yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

Gemlik Zeytin Festivali
Gemlik Zeytin Festivali

Gemlik Zeytin Festivali

Göz kamaştırıcı doğal güzelliklere sahip Gemlik ilçesine eylül ayında geliyorsanız, burada düzenlenen Gemlik Zeytin Festivali’ne katılmanızı öneririz. Yerel grupların yerel oyunlar oynadığı bu festivalde ünlü sanatçılar sahne alıyor. Bu çok eğlenceli festival sadece 3 gün sürüyor ve ilçenin tam merkezinde yapılıyor.

Bursa Açık Hava Müzesi
Bursa Açık Hava Müzesi

Gemlik Açık Hava Müzesi

Doğanın muhteşem güzelliğine sahip bir yer olan Gemlik ilçesi, Bursa iline 32 km uzaklıktadır. Tarihi mekanların da bulunduğu bir ilçe olan Gemlik’te kültürel miras ve eserlerin yer aldığı mekanlar bulunmaktadır. Gemlik Açık Hava Müzesi, İlçede gezilecek ilginç yerler arasındadır.

Açık hava müzesi
Açık hava müzesi

Tarihi mirasların ve doğa güzelliklerinin yer aldığı Bursa’nın Gemlik ilçesinde gezilecek yerler arasında yer alan Gemlik Açık Hava Müzesi, yapılan hava araştırmaları sonucunda Bursa belediyesi tarafından Açık Hava Müzesi olarak adlandırıldı. önceki kazılar 2600 yıllık bir müze olan bu mekanda Roma kalıntıları ve tören görselleri bulunuyor.

Celal Bayar Vakfı Müzesi
Celal Bayar Vakfı Müzesi

Celal Bayar Vakfı Müzesi

Bursa’da gezilecek önemli yerlerden biri olan Gemlik semtinde gezilecek ilginç müzeler bulunmaktadır. Tarihin önemli kalıntılarını barındıran bu müzeler arasında Celal Bayar Vakfı Müzesi Ayrıca birde şu var. Mimari açıdan oldukça görkemli olan bu müzede birbirinden farklı türde kitaplar bulunuyor.

Bursa Celal Bayar Vakfı Müzesi
Bursa Celal Bayar Vakfı Müzesi

Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir ilçesi olan Gemlik’te gezilecek mükemmel yerler var. Gezerken keyif alacağınız bu yerlerden biri de ilçedeki müzelerdir. İlginç eserlere sahip bu müzelerden bazıları daha sonra kurulmuştur. İİlçede bulunan Celal Bayar Vakfı Müzesi, farklı hediyelerin ve kitapların sergilendiği bir müzedir.

Gemlik
Gemlik

Gemlik Kaplıcası

Bursa şehrinde ilginizi çekebilecek birçok farklı mekan ve eser var. Şehrin semtleri arasında yer alan Gemlik, doğal güzellikleri ile büyüleyen bir yerdir. Bölgedeki doğal güzelliklerden biri de Gemlik kaplıcasıdır. Yeşillikler içinde uzanıp, sessiz ve sakin saatler geçirebileceğiniz bu mekanda piknik yapabilirsiniz.

Gemlik
Gemlik

Doğal güzelliği ile büyüleyen Gemlik Kaplıcası’nın suyunun şifalı olduğu biliniyor. Romatizma, kalp rahatsızlıkları ve bel ağrısı gibi şikayetleriniz varsa, buradayken Gemlik Kaplıcası’nda yüzmeyi unutmayın. Birçok hastalığa şifa olduğu söylenen bu kaplıcanın suyunda yüzdükten sonra tüm hastalıklarınızdan kurtulacaksınız. Spa çevresinde dinlenebileceğiniz restoran ve kafeler de bulunmaktadır. Kaplıcanın sularında yüzdükten sonra bölgedeki mekanlarda çay veya kahve içebilirsiniz.

Büyükkumla Köyü
Büyükkumla Köyü

Büyükkumla Köyü

Bursa’nın önemli ilçelerinden biri olan Gemlik’te gezilecek yerler arasında denize girebileceğiniz tatil yerleri ve doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Büyükkumla köyü, İlçede ziyaret edeceğiniz en güzel yerlerden biridir ve burada denize girmek mümkündür. Tatilcilerin uğrak noktası olan Büyükkumla köyünde yeşilliklerle dolu bir plaj var.

Büyükkumla Köyü
Büyükkumla Köyü

Gemlik ilçesine bağlı olan Büyükkumla köyü tatilcilerin uğrak yerlerinden biridir. Yüzmek isteyenlerin tercihi olan Gemlik semtindeki bu yerde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Yeşillikler içinde bu harika yerde konaklayabileceğiniz oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Kaliteli hizmetin verildiği bu köyde rahat ve keyifli bir tatil geçirebilir, çevredeki ağaçlık alanlarda doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Gemlik
Gemlik

Narlı Köyü

Bursa şehrinin muhteşem doğal güzellikleri ile çevrili Gemlik ilçesine yapacağınız gezi sırasında muhteşem yerlere şahit olacaksınız. Bu ilçede doğa ile iç içe olabileceğiniz gezilecek köyler bulunmaktadır. Narlı Köyü, Gemlik ilçesinde ziyaret edilen ve vakit geçirilen yerler arasındadır. Doğal güzelliklerle çevrili bu bölgede yemyeşil ağaçların altında denizde saatlerce yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Narlı Köyü
Narlı Köyü

Gemlik ilçesinde mutlaka ziyaret etmeniz ve tatil yapmanız gereken yerlerden biri olan Narlı köyü, ilgi çekici alanları ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Tatil için mükemmel yerler arasında yer alan bu köyde yüzebileceğiniz harika bir koy bulunmaktadır. Plaj alanının da bulunduğu bu köyde hafta sonları rahat ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz.

Gemlik Gezilecek Yerler

Kaynak: https://gezicini.com/gemlik-gezilecek-yerler/

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Şahinyurdu mahallesinde yapılan Ultra Trail koşusu

Gemlik Şahinyurdu mahallesinde yapılan Ultra Trail koşusu

Gemlik Şahinyurdu mahallesinde yapılan Ultra Trail koşusu 14 – 15 Mayıs tarihlerinde Gemlik Şahinyurdu mahallesinde …