GEMLİK PETEK TEMİZLİĞİ
GEMLİK PETEK TEMİZLİĞİ

Gemlik Petek Temizleme İşlemi

Gemlik Petek Temizliği

Şebeke suyundaki kirecin petek diplerinde birikmesinden kaynaklı ısı kayıplarını asgariye indirgeyen petek temizleme işlemi, kireç ve diğer maddelerin yol açtığı kalın balçık tabakasının tüm tesisattan tahliye edilmesini sağlar.

Şebeke suyundaki kirecin petek diplerinde birikmesinden kaynaklı ısı kayıplarını asgariye indirgeyen Gemlik petek temizleme işlemi, kireç ve diğer maddelerin yol açtığı kalın balçık tabakasının tüm tesisattan tahliye edilmesini sağlar. Gemlik petek temizliği servisimizin ithal kimyasal çözücü ürünler ve daha önemlisi bu işlem için özel olarak tasarlanan yıkama makineleriyle gerçekleştirdiği petek temizleme işlemi, eski usul yöntemlerin yol açtığı sorunları yaşamamanızı sağlar. Eskiden Petekler sökülerek içlerindeki balçıklaşma yüksek tazyik uygulanarak temizlenitdi. Eski usul yöntemlerin tamamen aksine ekibimiz, petekleri sökmeden sizin tesisata bağladığı yıkama makineleriyle temizlik işlemi pratik bir şekilde yapar. Hizmetlerimizde çok daha az iş gücü kullanıldığı ve temizlik bir saatten kısa sürede yapıldığı için petek temizliği işlemi için yüklü harcamalar yapmanız da gerek kalmaz.

Isıtma Sisteminizin Petek Temizliği

 

Şebeke suyunu ısıtarak iç mekân ısısının ayarlanan dereceye ulaşmasını sağlayan yerden ısıtma, merkezi sistem, kat kaloriferi ve kombi gibi ısıtma sistemlerinin tamamında zamanla kireç ve diğer maddeler birikmeye başlar. Metal çaydanlık ve su ısıtıcılara musluk suyu konması durumunda birkaç günde kireç birikintisi görülmeye başlanırken bu durum aynı şekilde metal malzemeden yapılan petekler için de geçerlidir. Sıcaklık yükseldikçe metal yüzeylere daha da fazla yapışma eğilimi gösteren kirecin çökmesi, diğer maddelerin bu tortuya takılarak birikmesini de kolaylaştırır. Sıcak suyun peteğin dip kısımlarına ulaşamamasına ve ısı kayıpları sebebiyle faturaların sürekli yükselmesine yol açan bu problemi kısas sürede gideren Gemlik petek temizliği servisimiz, kış boyunca aynı sorunla tekrar karşılaşmamanızı sağlar.

Gemlik Petek Temizleme İşlemi

kombi petek temizleme
kombi petek temizleme

Balçık tabakasına dönüşen pisliğin temizlenmesi

Isıtma sisteminin peteklerinde ve tesisatın su geçişlerinde biriken, artık yoğun kıvamlı bir balçık tabakasına dönüşen pisliğin temizlenmesi için Ridgid petek temizleme makineleri ile Nano Clean kimyasal çözücü kullanıyoruz. Zaten su geçmediği için peteklerin ısınmamasına neden olan bu balçıklaşmayı yine su kullanarak temizlemeye çalışan acemi tesisatçılar farklı olarak, Gemlik petek temizliği servisimiz bu işlem için özel formüllü Nano Clean kullanır. Bu ithal ürün balçığı temizlemek yerine, balçık tabakası oluşmasına neden olan maddelerin su çözülmesini sağlar. Böylece çözülen maddelerin peteklerden temizlenmesi çok daha kolay olur. Temizlik işlemini yapan Ridgid petek temizleme makinalarımız ise peteklere tek yönlü olarak değil, suyun yönünü devamlı değiştirerek yani çift yönlü su verir. Böylece çalkalama etkisiyle peteklerin her yeri, eşit oranda temizlenir.

Ev ve işyerlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinin petek temizliği

Ev ve işyerlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinin petek temizliği, servis ekibimizin kullandığı bu pratik uygulama yöntemleriyle bir saatten kısa sürede temizlenmektedir. Petekler sökülmediği için vakit kaybı olmamakta, zemine balçıklaşmaya neden olan pislik akmamakta, peteklerin sökülmesi için birkaç kişinin saatlerce çalışması gerekmediği için hizmet maliyeti de çok daha uygun olmaktadır. Servis ekibimizin kullandığı bu yöntem yerden ısıtma sistemlerinin yanı sıra onlarca peteğin bağlı olduğu merkezi ısıtma sistemlerinin petek temizliği de pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Makul fiyatlarla ve profesyonellerden oluşan ekiplerle sizlere Gemlik genelinde servis veren firmamızın hizmetlerine, haftanın hangi günü olduğu fark etmeden yalnızca bir telefonla başvurabilirsiniz. 7 gün, 24 saat hizmet veren danışma hattımız üzerinden bizlere ulaşarak Gemlik petek temizliği servisimizden hemen randevu alabilir, hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Gemlik Kombi Petek Temizliği Servisi

Gemlik Petek Temizleme İşlemi
Gemlik Petek Temizliği

Yıllarca kullandığınız kombi, petek ve tesisatınızdan aldığınız verimi artık alamıyor musunuz? Ayrıca doğalgaz faturanız her yıl artıyor ama siz ısınamıyorsunuz. Tüm bunlar yıllarca kullandığınız petekleriniz ve tesisatınızda biriken kireç vb. maddelerden kaynaklanıyor.

Peteğinizi ve tesisatınızı temizleterek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede doğal gaz faturanız %25′lere varan azalma olacaktır.

 

Petek temizliği

“Kombi ve radyatörlerini yerinden sökmeden yaptığımız bir işlemdir.”

Neden petek temizliği yapılmalıdır ?

Peteklerin içine biriken kir ve tortular zamanla tesisatınızda tıkanmalara neden olur ve  suyun dolaşımını engeller. Radyatörlerin alt kısımlarına su ulaşamaz ve bu kısımlar soğuk olur. Kombinizin derecesini ne kadar yükseltseniz de bir faydası olmayacaktır. Bunun tek çözümü peteklerin temizlenmesidir.

Misyonumuz

PETEKLER NASIL KİRLENİR

Peteklerinizde oluşan çamurlaşmanın sebebi sudaki kireç ,bakteri ve ısıdır.

Sistemdeki su 56 derece ısıya ulaşınca sudaki kireç ayrışarak serbest olarak dolaşmaya başlar.

Kirecin yapısı çatallı olduğu için yüzeye yapışır ve tabaka oluşturur.

Bakteriler ise 40 derecenin üzerindeki ortamlarda çoğalmaya başlar ve kireç parçalarına yapışarak boru çeperi ve petek yüzeyine yapışır.

Sonunda peteklerde ısı kaybı başlar.Peteklerin üstü sıcak altı soğuk olmaya başlar.

Zaman içerisinde radyatör tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınamam anıza neden olur.

Yüksek ısı elde etmek için her sene radyatör temizliği yapılmalıdır.

Kombinizden yüksek verim alır yaklaşık % 30 ila %40 YAKIT tasarrufu sağlarsınız.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Sağlık için Temizlik

Sağlık için Temizlik

Temizlik nedir ne önemi vardır ? Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve …