Yangın Kapıları
Yangın Kapıları

Yangın Kapıları

Yangın Kapıları

Yangın ve ya diğer doğal afetler için üretilmekte olan her güvenlik önleminin bir yönetmeliği vardır. Yönetmelikler, kullanılacak alanlar baz alınarak belirleniyor. Ülkemizde belirli bina standartları var. Binaların standartlar dahilinde olması, yönetmelikteki standartların da belirleyicisi olmaktadır. Firma olarak yangın güvenlik önlemleri konusundaki üretimlerimizde bu yönetmeliklere bağlı kalarak üretim yapmaktayız. Gemlik Yangın Kapıları üretimlerimiz sayesinde istediğiniz güvenli ortamları sağlayabilirsiniz. Firma olarak aynı zamanda değişik model ve çeşitler ile de sizlere hizmet sunmaktayız. Binalarınızda farklı görünümler oluşturmak için de firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Yangın kapılarının üretimleri sırasında kullanılan kaliteli malzemeler

Günümüzde yangın güvenlik önlemleri konusunda hizmet sunan birçok firma olduğu görülüyor. Yangın güvenlik önlemeleri arasında pasif güvenlik önlemleri arasında olan yangın kapıları, firmamız tarafından profesyonel şekilde üretilmektedir. Yangın kapılarının üretimleri sırasında kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz. Bu sayede ekonomik olarak da avantajınız olacaktır. Yangın kapısı üretimlerimiz hem kaliteli malzemeler ile hem de kaliteli makineler ile yapılmaktadır. İşçilik konusunda alacağınız profesyonel hizmet sizlere birçok bakımdan avantaj sağlayacaktır.

Gemlik Yangın Kapıları üretimlerimiz ile bugün birçok binada istenen koruma sağlanabiliyor.

Farklı görünüm konusunda da firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Günümüz koşullarına uygun modellerimiz ile binalarınızda farklı estetik görünümler yaratabilmekteyiz. Uygun fiyatlarımız sayesinde bu hizmetleri ekonomik olarak temin edebileceksiniz. Yangın anında kolaylıkla güvenli alanlara ulaşmamızı sağlayacak olan yangın kapılarının sağlam ve yanmaz yapıda olmaları gerekiyor. Isıya dayanıklı yapıları sayesinde insanların kolayca güvenli alanlara ulaşmaları sağlanıyor.

Yangın çıktığında insanlar bir panik halinde olurlar.

Bu panik halinde çıkışa kolayca ulaşılamaz. Yangın güvenlik önlemleri bu konuda insanları güvenli ortama ulaştırma konusunda işlev gören üretimlerdir. Yangın güvenlik önlemler içinde pasif güvenlik önlemleri arasında olan yangın kapıları, özel malzemeler ile üretilmesi gereken kapılardır. Gemlik Yangın Kapısı üretimlerimiz, kaliteli malzemelerimiz ile farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. Firmamız sayesinde sizler de hem modern estetik görünümler konusunda hem de yönetmeliğe uygunluk konusunda destek alabilirsiniz. Profesyonel işçiliğimiz ve kaliteli malzemelerimiz sayesinde istediğiniz güvenli ortamları sağlayabileceksiniz. Modern tasarımlarımız ile binalarınızda istediğiniz görünümleri oluşturabilirsiniz.

Kalite Garantisi

Bursa ve Gemlik genelindeki üretimlerimiz için sizlerden gelen olumlu geri dönüşler sayesinde sizlere kalite garantisi sunabiliyoruz. Uzun kullanım sağlamaları sayesinde ekonominize de katkı sağlayabileceksiniz. Uygun fiyat politikamız ile bu hizmetten faydalanabilecek ve güvenliğinizi sağlayabileceksiniz. Piyasada talep edilen yüksek ücretlerden dolayı bu hizmeti alma konusunda insanların çekimser kaldıkları biliniyor. Firmamız sayesinde güvenliğinizi sağlayabilir ve istediğiniz estetik görünümleri yaratabilirsiniz.

 

GEMLİK YANGIN KAPISI MODELLERİ
YANGIN KAPISI GEMLİK

Yangın Kapısı İhmale Gelmez

Ülkemizdeki acil tahliye sistemlerinin önemi sizlerin de bildiğiniz gibi büyük   felaketler sonrasında yaşanan can ve mal kayıpları sonrasında gündeme gelir,   gerekliliği vurgulanır ancak bir türlü istenilen bu önlemler alınmaz. Sık sık TV   karşısında şahit olduğumuz yangın facialarına karşı yapılan bu duyarsızlıktaki birinci   neden “nasılsa benim başıma gelmez.” düşüncesidir. Oysa ki kazaların ne zaman   ve hangi şekilde gerçekleşeceğini bilmemiz imkansızdır. Yaşanan kayıplarında   arkasından

“keşke” kelimesi kullanmamak için

“keşke” kelimesi kullanmamak için herkesin bu tür önlemleri almasında   büyük önem vardır.  Bahsettiğimiz önlemler arasında yer alan yangın kapıları, ülkemizde birçok konut   ve iş yerinde kullanılmaktadır. Özellikle çok katlı binalarda ve yüzlerce kişinin çalıştığı plazalarda, okul ve hastanelerde bu kapılar insanların can güvenliği   bakımından önemli bir yer teşkil etmektedir. Yangın kapılarının bu derece önemli   olmasının sebebi ise, olası bir yangın esnasında en önemli tahliye alanlarının   başında gelmesidir.

Yangının çıktığı bölge

Yangının çıktığı bölgedeki insanların kısa süre içerisinde   tahliye edilmelerini sağlayarak, rahat bir nefes almalarını kolaylaştıran ve alev, ısı   tehlikesinden kurtaran bu kapılar, bizler için hayati bir değere sahiptir.  Bildiğimiz gibi yangın esnasında tehlike altında bulunan bir kişi ortaya çıkan zehirli   gaz ve alevler sebebiyle bir yere kaçamaz ve güvenli bir alana gidebilmek için her   yolu dener. Haberlerde bu gibi durumlarda yaşanan görüntülere şahit oluyoruz.   Özellikle itfaiye ekiplerinin balkon veya camlardan insanları tahliye etmeye   çalıştıklarını sık sık görmüşüzdür. Anca her zaman bu kadar şanslı olmayabiliriz.

Yangın tehlikesi bilindiği gibi saniyeler içerisinde metrekarelerce alanı etkisi altına   alarak can güvenliğini tehdit edici hale gelebilir.

Bu gibi durumlarda sözünü ettiğimiz   manzaralar dışında hayati bir öneme sahip bir diğer tahliye aracı olan yangın kapıları,   insanların can güvenliği koruma altına alınması adına gereklilik görülen her binada   yer almalıdır.  Yaşam alanlarımızın güvenliği için, özellikle yüksek katlı binalardaki acil tahliye   durumlarında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için yangın kapıları büyük bir öneme   sahiptir. Aksi takdirde yazımızda bahsettiğimiz türden haberlere konu olmak içten   bile değildir.

YANGIN KAPISI MODELLERİ
YANGIN KAPISI MODELLERİ

 

YANGIN YÖNETMELİKLERİNDE BİR PROBLEM ÇIKMASI VE CAN KAYBINDA KİM SORUMLU TUTULMAKTADIR

Yangın toplumun sürekli olarak karşılaşa bilecekleri ve insanların günlük yaşamda buna karşı hazır olmaları gereken bir afettir. Bu afetten korunmanın birçok yolu vardır. Ama bu yollardan bir tanesi ve en etkilisi yangın tedbirlerine karşı kendini korumaktan ziyade yangın çıkarta bilecek potansiyel güce sahip ekipmanların tedbirleri alınması gerekmektedir.

Yangın tedbirleri insanların günlük yaşamda kendi şahısları adına alabilecekleri tedbirlerden değildir.

Bu tedbirler insanların yaşadıkları binalarda veya toplum yaşam alanlarında kullanabilecekleri tedbirleri belirli kısım kişiler almak zorundadır. Bu kişiler devlete ve yetkililere karşı sorumlulukta olan tüzel ya da şahıs olarak belediye ve yetkili birimlere karşı sorumlulukları vardır. Yangın anında insanların kullanacakları yerler ve insanların hayatta kalmalarına yardımcı olacak, kaçış yollarına, aktif ve pasif yangın sistemlerine kadar yangın sistemleri çok farklı sistemlerdir.

Yangın sistemleri kısaca anlatmak gerekirse;

Yangın alarm sistemleri; yangın alarm sistemleri yangın anında duman ve ısı yükselmesinden etkilenerek ses sistemleriyle alarm veren sistemlerdir. Ayrıca bazı yangın alarm sistemleri doğalgazı kestiği veya mutfak tüplerindeki alarm sistemleri ısıdan algıladıkları etki ile anında yangın tüplerinden gelen gazı kesme gibi farklı özellikleri bulunmaktadır.

Yangın merdivenleri;

Yangın merdivenleri binanın belirli sayıda kişi yaşamasına veya yüksekliğe ulaşması durumunda kurulması gereken binadan bağımsız olarak havalandırma ve giriş çıkışlara sahip binayı dış çevreden saran merdiven sistemleridir. Bu sistemler yangın dumanından etkilenmezler ve yangın anında acil çıkış için kullanılırlar.

Yangın kapısı;

Yangın kapısı, yangın alevlerini ve dumanını yangın merdivenlerine veya binanın diğer kısımlarına girmemesi için yangına dayanıklı olan ve yangın kapısı imalatı sırasında farklı sistemler uygulanan kapılardır.

Yukarıda bahsettiğimiz sistemlerin tamamını yapmayanların veya bir kısmını yapmayanların tedbirsizliklerinden dolayı olacak olan her türlü olaydan yönetmelikteki;

(3) Bu Yönetmelik hükümlerine uyulmaması sebebiyle meydana gelen yangın hasarlarından dolayı;

a) Yapı inşasında yer alan yapı sahipleri, işveren ve işveren temsilcileri,

b) Tasarımda, uygulamada ve denetimde görevli mimar ve mühendisler,

c) Yapı denetimi kuruluşları,

ç) Müteahhitler, imalatçılar ve danışmanları,

Kusurlarına göre sorumludur. Diye tabir edilmektedir.

Yangın Kapısı Fiyatları

Doğal afetler için alınan güvenlik önlemlerinin her biri belirli yönetmeliklere göre üretiliyor. Yönetmeliklerde belirtilen özellikler, mevcut kullanılacak alanlara göre belirleniyor. Günümüzde çevremizde en sık gördüğümüz güvenlik önlemleri, yangın güvenlik önlemleridir. Yangın güvenlik önlemlerinde pasif güvenlik önlemleri arasında yer alan yangın kapıları firmamız tarafından yönetmelik dahilinde üretilmektedir.

Yangın anında Ne Yapılmalı?

Yangın anında tehlikeli alanlardan uzaklaşmamızı ve güvenli alanlara ulaşmamızı sağlayan yangın kapıları için profesyonel ekiplerimizden destek alabilirsiniz. İstanbul genelinde sürdürdüğümüz hizmetlerimiz konusunda sizlerden gelen olumlu geri dönüşler sayesinde sizlere hizmet garantisi sunabiliyoruz. Ekonomik koşullarda temin edebileceğiniz bu hizmet için firmamıza ulaşmanız yeterlidir.

Bursa Yangın Kapısı Fiyatları konusunda firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Binalarda ve insanların toplu olarak bulunduğu alanlarda güvenliği sağlaması amacı ile üretilen yangın kapıları, özel malzemeler ile yönetmeliğe uygun olarak üretilmektedir. Firma olarak uzman kadromuz ile sunduğumuz bu hizmetlerimizde her zaman için kalite standartlarımız ile üretim yapmaktayız. Kalite standartlarımız gereği, piyasadaki son teknoloji makinelerimiz ve kaliteli malzemelerimiz ile üretim yaparak sizler için uzun ömürlü kullanım imkanı sunuyoruz. Ekonomik koşullar ile sunduğumuz hizmet için piyasada yüksek ücretler talep edildiği biliniyor.

Bursa Gemlik Yangın Kapısı Fiyatları için firmamızdan bilgi alınız.

Yangın kapısı çeşitleri konusunda da firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Farklı modeller ve farklı çeşitler ile binalarınızda istediğiniz görünümleri sağlayabilirsiniz.

Güvenli Ortamların Sağlanması

Ülkemizde güvenli ortamların sağlanması adına faaliyet gösteren birçok firma kuruldu. Firmaların yangın güvenlik önlemleri konusunda yönetmeliğe aykırı üretimlerinden dolayı bugüne kadar üzücü durumlar yaşanmıştır. Firma olarak kalite standartlarımız ile hizmet sunarak sizlere güvenebileceğiniz hizmetler sunuyoruz. Üretimlerimizde farklı tasarım ve modellerin yanı sıra profesyonel bir işçilik sunuyoruz. İşçiliğimiz, kaliteli malzemelerimiz ve değişik modellerimiz ile bir yangın kapısı için olan tüm taleplere cevap verebiliyoruz. Uygun fiyat politikamız ile bu konuda ekonomik avantaj da sağlayabileceksiniz.

Bursa Yangın Kapısı Fiyatları piyasada uygun bir çizgide devam etmektedir. Ekonomik koşullarda alabileceğiniz bu hizmet ile binalarınızda yangına karşı yüksek güvenlik sağlamış olacaksınız. Piyasa içindeki kaliteli firma imajımız sayesinde sizlere kalite garantisi sunabiliyoruz.

Çevremizde gördüğümüz güvenlik önlemleri her zaman aynı kalitede üretilmiyor.

Bu neden ile de birçok kişinin can güvenliği tehlikeye atılıyor. Firmamızdan alacağınız hizmet sayesinde istediğiniz güvenli ortamları sağlayabilir ve bunun yanında görsel olarak da estetik bir tarz sağlayabilirsiniz. Uzun ömürlü kullanım sağlayabileceğiniz hizmetlerimiz sayesinde ekonominize katkı sağlayabilirsiniz. Firma ve hizmet detaylarımız için bizlere ulaşmanız yeterlidir.