Patlatma Taşlar Nasıl Oluşur.
Patlatma Taşlar Nasıl Oluşur.

Patlatma Taşlar

Patlatma Taşlar Nasıl Oluşur.

Patlatma Taş, doğal taşların özel makineler kullanılarak kırılması sonucu üretilen fileli veya filesiz doğal duvar kaplama ürünüdür. Taşların özel makinelerde sıkıştırılmak suretiyle kırılması sonucu üretilmesi nedeniyle “Patlatma Taş” adı verilmiştir.

Genellik ile traverten yada mermer doğal taşların belirli ölçülerde ebatlandırıldıktan sonra makina yardımı ile üst kısmının patlatılması ile elde edilen ürünlerdir.

Patlatma işleminden sonra taşın daha doğal gözükmesi sağlanmaktadır.

Kırık ve çıkıntılı görünüm taşa daha doğal bir hava vermektedir.Diğer duvar kaplama ürünlerinin düz ve klasikleşmiş olması nedeniyle son zamanlarda daha fazla ilgili görmektedir.

Doğal Ürün Olan Patlatma Taşlar 

İç ve dış mekanlarının duvar kaplamasında kullanılır. Doğal ürün olan patlatma taşlar uzun ömürlü olduğu ve doğal görüntüsünden ve bakım gerektirmediğinden dolayı tercih edilmektedir.Farklı görünümlerde ve ebatlarda ürünler mevcuttur.

File üzerine dizilen ürünlere fileli doğal taş denilmekte olup diğerlerine ise filesiz olarak isimlendirilmektedir.

Ebatlandırmada ise farklı kalıplar mevcuttur. Taşları farklı kalınlıklarda ve ebatlarda file üzerinde uygulayarak 3d görünümü sağlanmaktadır. Dış cephe de kullanılan patlatma taşlar genellik ile boy serbest dediğimiz

Ayrıca Kontrol Edin

GEMLİK PETEK TEMİZLİĞİ

Gemlik Petek Temizleme İşlemi

Gemlik Petek Temizliği Şebeke suyundaki kirecin petek diplerinde birikmesinden kaynaklı ısı kayıplarını asgariye indirgeyen petek …