Gemlik’te Arsa almak
Gemlik’te Arsa almak

Gemlik’te Arsa almak ya da satmak isteyenler!

Gemlik , arsa almak yada satmak isteyenler için fırsatları bol olan bir kent

Gemlik büyüyen bir kent . İnsanlar yatırımlarını yaparken  arsa yada ileride imara açılma ihtimal olan tarla almaya başladılar. Gemlik’te Günbegün büyüyen inşaatlar nedeniyle arsa bulunamaz hale geldi. Müteahhitler kat karşılığı  harıl harıl arsa aramaktadırlar. Böyle olunca haliyle Gemlik’te ki Arsaların değeri de yükselmektedir. Gemlik halkına önerebileceğim şey şudur ki arsanızı müteahhide vermeden önce bir hukukçu ile ayrıntılı bir şekilde konuşmanız mağdur olmamanız için çok isabetli olacaktır. Arsanızı kat karşılı vermeden önce bilmeniz gereken hususlar vardır.

Bu konuda bizim özellikle size önerimiz ve sizin de bilmenizde çok faydalı olan şey şudur.

Arsayı vermeden önce düşünün

Hissemi vereceksin yoksa satış vaadimi?İlk evvela kendinize şunu sorun. “Ben müteahhide peşinen hissemi vereceğim yoksa satışı vaat mı edeceğim? Müteahhidin yapacağı binada ki bazı dairelerin satışını vaat mı edeceğim?

Bana sorarsanız ben hisse vermem! İlla da hisseli satış yapacaksam ona düşen dairelerin satışını kısım kısım veririm. Minnacık bir hisse veririm mesela su basmanın a kadar. Şu kata geldiği zaman bir hisse daha veririm. Müteahhit illa da hisseyi istiyorsa verdiğim hisselerin üzerine İPOTEK KOYARIM!

İnşaatın her seviyesinde bu ipoteğin kaldırılması sözleşmesini yaparız ve anahtar tesliminde ipoteğin geri kalan kısmını kaldırırım. Bu şekilde mağdur olmamış olursunuz.

En sağlıklı anlaşma

En sağlıklı olanı ise Hisseyi vermemek ve Satışı vaat etmektir. Bir kaç müteahhitten birisi illaki kabul edecektir.

 

Şunu yapmayınız !

Hisseyi verip inşaat yapma vaadi sözleşmesi yapmayı kabul ederseniz mağdur olma durumunuz söz konusudur. Bu şekilde yapıp Hisseleri alıp SIRRA KADEM BASAN müttehitler ve bir sürü mağdur olan arsa sahibi veya sahipleri mevcuttur.

İpotek Koydurma!

İşte satış vaadi sözleşmesi yada ipotek koyma ile kendini sağlama aldıktan sonra müteahhit işini teslim ederken yapı kullanma izni dahil alındıktan sonra ipotekleri kaldırmak en sağlıklısıdır. Bunları yapmadan önce kesinlikle müteahhitle birebir görüşüp anlaşmaya kalkmamalısınız. Bir emlak danışmanına gidip yardım almanız danışmana vereceğiniz masrafın yanında mağdur olmanız çok daha vahim sonuçlar doğuracaktır. Emlak danışmanınız size avukat desteği de sağlayacak ve nasıl bir anlaşma yapmanız gerektiği hususunda bilgilendirecektir.