Su Arıtma Cihazları ve Türleri​
Su Arıtma Cihazları ve Türleri​

Gemlik Su Arıtma Cihazları ve Türleri

Su Arıtma Cihazları ve Türleri​

Su arıtma cihazları fiyatları

Pek çok birey su arıtma cihazları fiyatları konusunda kulaktan dolma bilgilere sahip olduklarından bu ürünlerin oldukça pahalı fiyatlarla satıldıklarını zannetmektedir. Aksine su arıtım cihazları cüzi bir satış fiyatı ile satılmakta olup sağladığı fayda ile kıyaslandığında oldukça ucuz bir maliyete sahiptir. Su arıtma cihazları fiyatı konusundaki avantajı su arıtma cihazına ödeyeceğiniz tutarla 10 – 15 yıllık damacana su tüketimi fiyatlarını karşılaştırarak daha net ortaya koyabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazlarının Türleri:

Su arıtım cihazları kullanım alanına ve kullanım şekillerine göre farklı çeşitlere sahiptir.

1-Evler için tasarlanan su arıtma cihazları:

Ev tipi su arıtma cihazları tüketimin düşük olduğu evlerde ve küçük büro tarzı iş yerlerinde tercih edilmektedirler. Evlerin genellikle mutfak musluklarına bağlanan bu su arıtma cihazları kısa süre içerisinde suyu filtre ederek kullanıma ev halkı kullanımına hazır hale getirmektedir.

2-Ergonomik su arıtma cihazları:

Küçük hacimli olan tezgah üstü su arıtma cihazları kullanım kolaylığı ve ergonomi olmaları nedeniyle genellikle çekirdek aileler tarafından tercih edilmektedir. Bu tür su arıtma cihazlarının en büyük avantajı kısa sürede arıtma işlemini sonuçlandırmaları dır.

3-Geniş hacimli su arıtma cihazları:

Tezgah üstü su arıtma cihazlarına göre daha geniş hacme ve daha fazla su arıtma kapasitesine sahip olan tezgah altı su arıtma cihazları kalabalık aileler ve 5 kişiden fazla çalışanı olan iş yerleri için ideal çözümler sunmaktadır. Mutfak veya yemekhane tezgahlarının altına yerleştirilerek musluğa bağlanan su arıtma cihazları diğer su arıtma cihazlarına oranla hacimleri nedeniyle daha uzun sürede filtreleme yapmalarına rağmen kalabalık yerlerdeki su ihtiyaçlarına etkili çözümler sunmaktadırlar. Tüketiciler için en iyi su arıtma cihazları satışı yapan firmamız referansları ve yıllardır bu sektörde verdiği hizmet kalitesi ile lider konumda yer almaktadır.

Maalesef her sektörde olduğu gibi bu sektörde de tüketicileri kandırmaya çalışan ve kalitesiz malzemelerden üretilen görünümlü su arıtma ürünleri satan firmalar yer almaktadır. Kaliteli su arıtma cihazlarını satın almak için en iyi su arıtma cihazları markaları içerisinde yer alan firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Su yaratılışımızın temel yapı taşı olan ve dünya üzerindeki yaşamımızı devam ettirmemiz konusunda en hayati öneme sahip elementlerden birisidir. İnsan tıpkı havasız yaşayamadığı gibi susuz da yaşamını idame ettiremez. Çetin koşullarda açlıkla mücadele edebilen ve günlerce aç kalabilen insanoğlu susuz kaldığında ise çok kısa bir süre içerisinde ölümle karşı karşıya kalabilmektedir.

Yeryüzünde iki çeşit su bulunmaktadır.

Bunlardan birincisi içerisinde canlıların da yaşadığı deniz sularıdır. Deniz suları içerisindeki tuz miktarı ve kimyasal bileşimleri nedeniyle içme suyu olarak kullanılamaz. Diğer su çeşidi ise yer altı kaynaklarından ve yağmur, kar gibi hava olaylarından temin edilen tatlı sulardır. Bu sular insanın günlük yaşamını devam ettirebilmesi için kullanmaları gereken su türüdür. Ancak insanoğlunun nüfusunun aşırı artması ve çevre kirliliğinin en üst düzeye erişmesi nedeniyle bu kaynaklardan gelen tatlı sular da içilemeyecek kadar kirlenmişlerdir. Bu nedenle başta ülkemizdeki pek çok yerleşim yeri olmak üzere dünya genelinde hazır su satışları yapılmaktadır. Özellikle ülkemizde 19 litrelik damacanalarda satılan hazır sular firmaların kaynaklarında dolduruldukları ve hiç bir yabancı madde içermediği iddiası ile satılmaktadır. Satılan hazır sularla ilgili olarak devletimiz tarafından yapılan analizlerde pek çok hazır su markasının -ki aralarında ünlü markalar da mevcut- hileli üretimlerle halka satıldığı tespit edilmiştir. Zaten detaylı analizlere gerek kalmadan evleriniz uygulayacağınız basit bir test yöntemi ile hazır sulardaki hileyi gözler önüne serebilirsiniz.

Hazır suların içerisindeki kireç miktarının sıfır olması gerekmektedir.

Ancak hazır sularla demlenen çayların demliklerinde kireç birikimi meydana gelmektedir. Bu da bu suların gerçekten doğal kaynak suyu olmadığını göstermektedir. Yapılan araştırmalar en sağlıklı ve en kaliteli içme suyunun sadece su arıtma cihazları ile temin edilebileceğini göstermiştir. Bu cihazların güçlü yapısı ve içerisindeki mükemmel filtre sistemi sayesinde şehir şebeke suyunu oldukça kısa bir süre içerisinde filtre ederek saf ve temiz bir su haline getirdikleri gözlemlenmiştir. Su arıtma cihazı ürünleri türlerine 8 aşamalı veya 6 aşamalı filtre sistemlerinden oluşmaktadır. Bu sistemde yer alan katmanlara da suyun içerisindeki tüm yabancı maddeler ve zararlı bileşimler sudan çözünmeye ve tüm aşamaların bitiminde sadece saf su ortaya çıkmaktadır.

Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazları

En iyi tezgah üstü su arıtma cihazları , hayatınızı daha iyi bir şekilde değiştirebilir. Bu filtreleri kullanarak içme suyunuzdaki kirletici maddeleri ortadan kaldırır. Ama bu su filtrelerinin bazılarını kullanmanın kilo kaybını ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini biliyor muydunuz?

Tezgah üstü su filtrelerini kullanmak sadece sudaki kirletici maddeleri ve zararlı kimyasalları yok etmekle kalmayacak, aynı zamanda içme suyunuzu alkalileştirecek, sağlığınız için daha iyi ve kilo kaybınız için uygun olacaktır.

Aşağıdaki yazının ilk bölümünde, 2018 numaralı tezgah üstü su filtresi incelemelerini sunduk ve artılarını ve eksilerini ortaya koyuyoruz.

İkinci bölümde, ihtiyaçlarınız için doğru modeli nasıl seçeceğinizi ve evinizde bir su filtresi kullanmanın avantajlarını açıklıyoruz.

FZ-75 Tezgah Üstü Pompalı Su Arıtma Cihazı

Mutfak tezgahınızın üzerinde kullanabileceğiniz bu ürün, montajının basit olması, taşınabilir olması nedeniyle tercih edebileceğiniz bir üründür. Reverse Osmosis olarak tezgah altı cihazlardaki sağlıklı su arıtmayla ilgili tüm özelliklere sahiptir. Farklı olarak arıttığı temiz ve sağlıklı suyu tankta değil, kendi haznesinde depolamaktadır. Üzerindeki musluğu sayesinde kolaylıkla su alınabilmektedir.

Royal Berkey su filtreleme sistemi suyunuzdaki kirleticilerin çoğunu emecek ve tadı değiştirmeden sağlıklı bir hale getiren popüler bir modeldir. Bu su filtresi, değiştirilmesi gerekmeden önce 3.000 galon suya kadar filtreleyebilir.

Bu model hakkında sevdiğimiz şeylerden biri, doğru kullanıldığında lezzetli su üretmesidir. Bu su filtresi, ne kadar süreyle depoladığı önemli değil, suyun tadını değiştirmeyecek 3.5 galonluk paslanmaz çelik bir kap ile birlikte gelir.

Filtre söz konusu olduğunda, bu model mikropları, herbisitleri, böcek ilaçlarını ve organik çözücüleri kaldıracak bir filtreleme sistemi kullanır. Filtre ayrıca vücudunuzun kullandığı mineralleri uzaklaştırmadan suda bulunan nitrat miktarını da azaltacaktır.

 • Pro
  Great Taste – Filtreleme işleminden kaynaklanan su iyi tadı
 • Con
  Zayıf Yönergeler – Filtrenin kurulum ve hazırlama talimatları zayıf olduğundan üreticinin web sitesindeki eğitici videoları izlemekten daha iyi olursunuz

Apex Tezgah İçme Suyu Filtresi

Apex Tezgah İçme Suyu FiltresiApex tezgah üstü su filtresi, içme suyunuzdaki kirleticilerin% 99’una kadar çıkarır. Bu su filtresi, bakteri, parazitler, florür, klor, arsenal ve zararlı mineralleri ve sodyum ve kurşun gibi metalleri temizleyebilir.

Filtrenin suyuna mineral ekleyebilme yeteneğinden çok etkilendik. Sudaki zararlı partikülleri temizledikten sonra, filtre ona yararlı mineraller ekleyerek alkali ve daha sağlıklı içilmesini sağlar.

Bu filtre ile ilgili bir başka iyi şey, düşük bir bakıma sahip olmasıdır. Filtreleri sık sık temizlemek zorunda kalmazsınız ve tek bir filtre 750 galon su arındırır.

 • Pro
  Alkali Su – Bu model içmek daha sağlıklı alkali su üretir
 • Con
  Design Daha İyi Olabilir – Bu iyi bir su filtresi olsa bile, tasarımı geliştirilebilir. Olduğu gibi, musluk kullanıldığında, filtre tüpü yolunuzu alabilirsiniz

Ana Master Jr F2 Tezgah Su Filtresi

Gemlik Su Arıtma Cihazları ve TürleriGemlik Su Arıtma Cihazları ve Türleri

Master TMJRF2 Jr F2, içme suyunuzdaki kirleticilerin çoğunu giderecek bir tezgah üstü su filtresidir. Bu model suda bulunabilen bakteri ve parazitlerin çoğunu ortadan kaldırır, ancak suda bulabileceğiniz florür, klor ve diğer zararlı kimyasalların% 93’üne kadar çıkarır.

Bu filtrenin tasarımından gerçekten keyif aldık. Su filtresi, tezgahınızda çok fazla yer kaplamayan kompakt bir tasarıma sahiptir ve herhangi bir problem olmadan çoğu sayaca sığar.

Su filtresinin montajı kolaydır ve küçük boyutları onu seyahat eden ve bir su filtreleme çözümüne ihtiyaç duyan insanlar için uygun hale getirir.

 • Pro
  Kompakt Tasarım – Bu model kompakt bir tasarıma sahiptir, bu yüzden çok fazla yer kaplamaz
 • Con
  Filtreler Değiştirmek Zordur – Bu modelin filtrelerinin değiştirilmesi zor olabilir

Yeni Dalga Enviro 10 Aşamalı Su Filtre Sistemi

Yeni Dalga Enviro 10 Aşamalı Su Filtre SistemiYeni Dalga Enviro, 10 aşamalı bir filtreleme işleminde içme suyunuzdaki kirleticilerin çoğunu kaldıracak iyi bir filtrasyon sistemidir. Bu model, bakterileri, zararlı kimyasalları ve ağır metalleri suyunuzdan çıkarmak için karmaşık bir filtreleme işlemi kullanır.

Bu model hakkında sevdiğimiz şeylerden biri, kurulumu son derece kolaydır. Su filtresini musluk musluğuna bağlamanız gerekiyor ve işiniz bitti. Su filtreleme işlemi hızlıdır. Bir bütün galon su yaklaşık bir buçuk dakika içinde filtrelenebilir, ki bu da rakiplerinin çoğunun sunduğundan daha iyi bir çıktı.

 • Pro
  Kolay Kurulum – Bu model kolayca kurulabilir ve kullanışlı insanlar talimatları okumadan da yapabilirler
 • Con
  Filtre Damlar – Musluk kapattıktan sonra bir süre su filtresi damlar

leanWater4Less® Tezgahüstü Su Filtrasyon Sistemi

Gemlik Su Arıtma Cihazları ve TürleriGemlik Su Arıtma Cihazları ve TürleriCleanWater4Less®, çok popüler bir tezgah filtreleme çözümüdür. Bu model harika bir fiyata geliyor ve çok verimli, şimdi mevcut olan en uygun maliyetli modellerden biri.

Bu sistemin su filtreleme kapasitesinden çok etkilendik. Bu ünite, kontaminantları değiştirilmeden önce yaklaşık 10.000 galon su içinde filtreleyebilir.

Sistemin filtreleme kapasitesi söz konusu olduğunda, bu model suyunuzdaki kirletici maddelerin çoğunu giderecektir. Filtre, içme suyunuzdaki bakterileri, zararlı kimyasalları ve tehlikeli mineralleri ortadan kaldırır.

 • Pro
  İyi Talimatlar – Bu model, iyi kurulum ve hazırlama talimatları ile birlikte gelir
 • Con
  Filtre Yok Değişikliği Uyarısı – 10,000 galon limitine neredeyse ulaşıldığında model sizi uyarmaz.

Master Jr F2 Sinktop Su Filtrasyon Sistemi

Gemlik Su Arıtma Cihazları ve TürleriGemlik Su Arıtma Cihazları ve Türleri

Master TMJRF2-BK Jr F2 iyi bir fiyata gelen iyi bir tezgah üstü su filtreleme çözümüdür. Bu model, tehlikeli bakteriler ve parazitler, kimyasallar ve zararlı metaller ve mineraller dahil olmak üzere sudaki kirleticilerin çoğunu giderecektir. Su filtresi çok verimlidir, içme suyunuzdaki zararlı kimyasalların% 93’üne kadar gider.

Filtrenin küçük ve kompakt tasarımını takdir ettik. Bu tasarım, filtreyi seyahat için uygun hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda kurulumu ve kullanımını da kolaylaştırır. Jr F2 az miktarda alan kaplıyor, bu yüzden musluğun yanında rahatça oturacak.

 • Pro
  Florürü Giderir – Bu su filtresi, sudaki florürün% 93’üne kadar gider
 • Con
  Attachment Faucet Arızalı – Ekleme musluğunun, kullanmanız bittiğinde geri dönmek için yeteneği uzun sürmez.

Gemlik Su arıtma sistemleri,

Evinizde yıkanmış veya içtiğiniz suyu “arındırmak” için yararlı bir yöntemdir.

Su arıtma sistemleri,

Evsel su kaynakları ile ilgili farklı sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Hidroloji ve su kalitesi ülkeler arasında büyük farklılıklar gösterdiğinden, tüketiciler uygun bir sistem için alışveriş yapmadan önce özel tedavi ihtiyaçlarını belirlemelidirler. Sorunlar su sertliği, kimyasal filtrasyon, biyolojik filtrasyon, UV tedavisi, iyi su kalitesi ve diğer su kirleticileri veya kirleticilerden oluşabilir.

Profesyonel ve güvenilir su arıtma sistemi uzmanları da tüketicilerin dikkate alması gereken önemli bir husustur. Tüketici tarafındaki durum tespiti, herhangi bir ticari kişinin kurulumunun veya ürününün başarısını garantilemek için en iyi yoldur.

Çoğu durumda, kurulum şirketleri tüketiciye özel ihtiyaçlarını belirlemek için ücretsiz bir su kalitesi testi sunacaktır. Daha sonra genellikle müşteriyi sistem seçim süreci boyunca yönlendireceklerdir. Tabii ki, su arıtma malzemeleri ile hiçbir bağı olmayan testi yapmak için bağımsız bir firma çalıştırabilirsiniz.

Su Temini Çeşitleri

Tedavi ihtiyacı, su kaynaklarına ve yerel arazi kullanımından veya doğal kirlenmeden kaynaklanan kirlenmeye bağlı olacaktır. Su kaynakları en yaygın olarak aşağıdakilerden gelir:

Yeraltı suyu, tedaviye ihtiyaç duyan veya tedavi görmeyen banyo için en yaygın kaynak olmaya devam etmektedir.

Bereketli sular, örneğin haliçlerden, tuzdan arındırmadan sonra, genellikle bahçe ve sulama için kullanılır.

Örneğin, göllerden kaynaklanan yüzey suları genellikle içilebilir, ancak kirletici maddelerin uzaklaştırılması için bazı işlemlere ihtiyaç duyulabilir.

Genel sorunlara ve mevcut çözümlere bir göz atalım.

Su Arıtma Sistemleri – Kirletici türleri

Çeşitli farklı kirletici maddeler, su kaynağınızı tüketim veya kullanım için idealden daha az yapabilir. Bazı şirketler, pazarlama materyalleri üzerinde “arındırmak” terimini kullanabilir, ancak bu aslında biraz yanıltıcıdır. Saf su H2O’dur ve tabi ki hiçbir şeyin bulunma olasılığı düşük olan başka bir şey değildir.

Bakteriler

Bazı sistemler, dezenfekte etmek için su kaynaklarının UV tedavisinde uzmanlaşmıştır. Bu tedavi yöntemi tüketildiğinde potansiyel olarak hastalığa yol açan kirletici bakterileri öldürür.

Mineraller

Su yumuşatma sistemleri “sert” suda aşırı mineral içeriği. Söz konusu mineraller, fazla miktarda kalsiyum, magnezyum ve diğer bazı metal katyonlarıdır.

Çok kirletici temizleme

Birçok su arıtma şirketi, çok çeşitli malzemeleri sudan çıkarmak için hizmetler sunmaktadır. Bu, ağır metalleri (endüstriyel kirlenmeden, hasarlı borudan, çökeltiden ve kamudaki su dezenfeksiyonundan kaynaklanan klordan oluşabilir. Bu kirletici maddeler ya suyun tadı (metalik ya da kimyasal) ve görsel berraklığı etkileyecektir, ancak sağlığınızı potansiyel olarak etkileyebilir.

Bazı tedarikçi firmalar, su sertliği ve kirletici filtrasyon gibi çeşitli sorunları ele alan birkaç farklı su arıtma sistemi gerçekleştiren sistemler sunmaktadır. Bu genellikle iyonik değişim cihazları veya Granüler Aktif Karbon (GAC) kurularak yapılır.

Acı Su Arıtma

Desalinasyon genellikle ters osmoz ile yapılır.

Yüzey Su Arıtma

Doğal su kütlelerinin üstündeki yağmur suyu veya su gibi kaynaklar, içmek için güvenli kabul edilmeden önce yosun, bakteri ve diğer çözünmeyen maddeleri uzaklaştırmak için tedavi edilmelidir. Bu, filtrasyon, kimyasal veya kimyasal olmayan muamele ile gerçekleştirilebilir.