En Güzel Asma Tavan Modelleri
En Güzel Asma Tavan Modelleri

En Güzel Asma Tavan Modelleri

En Güzel Asma Tavan Modelleri 2022

Tavan dekorasyonunu güncelleyen, daha doğrusu tavan dekorasyonlarını yenileyerek ev dekorasyonlarına farklı bir görünüm kazandırmak isteyen ve bunu asma tavan uygulamaları ile gerçekleştirmek isteyen gemlikrehberi.com okurları için farklı asma tavan tasarımlarını inceliyoruz bu sayfamızda. Eğer hakikaten değişik bir şeyler arıyorsanız burada göreceğiniz örnekleri hiç bir yerde göremeyeceğinizi bu nedenle dikkatle incelemenizi öneririz…

Asma tavanlar ev dekorasyonlarına farklı bir boyut kazandırıyor.

Bir zamanlar sadece salonlarda ve lüks mekanlarda kullanılan bu uygulama, şimdilerde, modern dekorasyon tarzlarının da yükselişe geçmesi ile olumlu yönde bir evrim geçiren ve daha modern hale gelen bu asma tavanlar, yatak odalarında, oturma odalarında, genç, çocuk ve bebek odalarında ve hatta mutfaklarda bile kullanılıyor.

Müteahhitler yeni yaptıkları rezidanslarında, yeni dairelerinde daha albenili olması ve satışı kolaylaştırması için akla gelebilecek hemen her odada asma tavanları kullanırlarken, evlerini yeniden dekore eden insanlar ise en az bir odalarında ve genellikle de salonlarında mutlaka asma tavan uygulamalarından yaptırıyorlar.

Asma tavan uygulamaları

Kısacası asma tavan uygulamaları için artık eskiden olduğu gibi modern lüks yada klasik tarzlarda yapılmış veya dekore edilmiş olması gerekmiyor. Zİra hem modern, hem de avangart tarzlarda ki yapılara uygun son derece şık asma tavanlar mevcut. 17. Yüzyıl tarzı lüks bir asma tavan tasarımı günümüzün salon dekorasyonlarına uyarlanırken, gelecekten gelmiş gibi duran ütopik asma tavan tasarımları da modern mekanları süslüyor. Çünkü bu konuda genç ve yenilikçi mimarlar, iç dekoratörler ve hatta idealist asma tavan ustaları sürekli bir Ar-Ge çalışması içerisindeler ve yepyeni asma tavan tasarımlarına imza atıyorlar.

Gerçekten çok farklı bir tasarım değil mi ?..

Örneğin bilindik alçıpan asma tavan tasarımlarına cam yada fiberglas ve kumaş gibi farklı malzemeleri ekliyorlar. Asma tavanların genleri ile oynuyor, göze hem tuhaf, hem de hoş gelen ilginç denemelerde bulunuyorlar ki bu duruma verebileceğimiz en güzel örneklerden birini hemen üst tarafta görebilirsiniz.

 

Zaten asma tavanın esprisi de burada…

Kimselerde olmayan, yeni ve bulunduğu mekanın hem dokusuna, hem de dekorasyon tarzına uygun olması gerekiyor. Aynı zamanda yaptıracağınız asma tavan homojen bir yapıya sahip olmalı, yani odanın şekline, köşe ve kıvrımlarına tamamen uyması gerekiyor. Örneğin dikdörtgen bir salon içerisinde kare bir asma tavan ne kadar tuhaf duracaksa dairesel yapıya sahip bir asma tavan tasarımıda yukarda resmini gördüğünüz tarzda yuvarlak hatlara sahip bir mekan da o kadar şık duracaktır.

Asma tavan yaptırırken

Bu nedenle asma tavan yaptırırken son derece titiz davranmanızı ve her zaman olduğu gibi bol bol görsel örnek incelemenizi tavsiye ederiz. Bu durum asma tavan yaptıracağınız oda için farklı fikirler geliştirmenize yardımcı olacağı gibi düşündüğünüz tarzlarda ki asma tavanların odalarınızda nasıl duracağı hakkında da sizlere fikir verecektir. Bu nedenle hemen alt tarafta sizler için, daha doğrusu evlerinin en az bir odasında asma tavan düşünen okurlarımız için 2019 yılı dekorasyon trendlerine uygun son derece şık asma tavan tasarımlarını bir araya getirdik. Foto galerimiz içerisinde ki bu görsel örneklere asma tavan dekorasyon ipuçları eşliğinde göze atabilir, yeni asma tavan tasarımınız adına elinizi güçlendirebilirsiniz

Mutfaklar İçin En Güzel Asma Tavan Modelleri

Mutfak dekorasyonu örnekleri en güzel mutfak dekorasyon görselleri dekorasyon gemlikinsaat.gen.tr sayfalarında sizler için yer almaya devam ediyor. Bu sayfamızda mutfak dekorasyon fikirleri dahilinde mutfak alçı asma tavan tasarımlarına göz atıyoruz.

Alçıpan asma tavan uygulamaları bilindiği üzere şu sıralar pek revaçtalar. Salon ile başlanılan bu uygulama daha sonra yatak odalarına, ardından antre ve çocuk odalarına sıçrarken, son olarak mutfaklar ile buluşmayıda başardılar. İyi ki de mutfaklara uğradılar zira birazdan foto galerimizde de göreceğiniz üzere ortaya şahane dekorasyon örneklerinin çıkmasına neden oldular.

Eğer sizlerde şık ve modern bir mutfak dekorasyonu hayal ediyorsanız, foto galerimizdeki örneklerden esinlenip, mutfağınıza güzel bir asma tavan yaptırarak işe başlayabilirsiniz…

MUTFAK DEKORASYONU ALÇIPAN ASMA TAVAN UYGULAMA ÖRNEKLERİ GÖRSELLERİ

Salonlar İçin Kare ve Dikdörtgen Asma Tavan Tasarımları

Salon asma tavan modelleri ve alçıpan asma tavan tasarımlarını incelerken bu defa kare ve dikdörtgen asma tavanlardan örnekleri beğenilerinize ve bilgilerinize sunmaya karar verdik arkadaşlar. Muhtemelen sizlerde salon dekorasyonunuzu yenilemektesiniz ve şu sıralar salonunuz için gösterişli ve şık bir asma tavan tasarımı için araştırma yaparken dekorasyontarz.com’un bu sayfasına girmiş bulundunuz.

Eğer durum böyle ise hoş geldiniz sefa geldiniz…  Merak etmeyin, ev dekorasyonunuz adına aradığınız bir çok şeyi bir arada bulabileceğiniz dekorasyontarz.com sayfalarında salonunuz içinde en güzel asma tavan tasarımını bulacağız ve salonunuza giren misafirleriniz, ağırladığınız konuklarını konuklarınız tavan dekorasyonunuza, dolayısı ile sizin ince ve zarif dekorasyon zevkinize hasta olacaklar 🙂

 

Salon dekorasyonunda ilk etabta mobilyalara çok dikkat edilir, öyle ki bazı durumlar da salon dekorasyonlarınız mobilyalar üzerinden değerlendirilir ve dekorasyon zevkiniz, bu mobilyaların ne kadar şık olduğundan puanlanır. Alında bu yanlış bir algıdır, zira bunun içerisinde mobilyalar ile halıların uyumu veya mobilya duvar kağıdı ve mobilya ve perde uyumu gibi görünmeyen kritelerde vardır. Bu kriterler konuklarınız için göze hoş bir kontrast yarattıkları, mobilyaları ön plana çıkardıkları için direkt mobilyalar göze çarpar.

Ancak salonunuza uygun yapıda sıradışı asma tavan tasarımlarıda en az mobilyalarınız ve hatta bazı durumlarda mobilyalarınızdan daha fazla ilgi çekecektir. Bu bazı durumlar, asma tavaların led ve gizli ışıklarla harmanlandıkları ve aynı zamanda bir aydınlatma armatürü olarak kullanıldıkları durumlardır.

 

Yukarıda “salonunuza uygun yapıda” derken salonunuzun başta şekline, ardında ebatlarına uygunluğundan bahsediyoruz. Örneğin ince uzun salon dekorasyonu için bu salonun boyutlarına uygun dikdörtgen asma tavan tasarımlarını uygun olarak niteleyebiliriz. Ayrıca kare tibi salonlarda yine ortası havuzlu kare bir asma tavaninanılmaz çağdaş bir salon dekorasyonu yakalamanız konusunda elinizi güçlendirecektir.

Salonunuz bu ve buna benzer yapılarda ise hemen alt tarafta ki foto galerimiz içerisinde yer alan örnekler tam ihtiyacınız olan ilham kaynaklarınız olacaktır. Dolayısı ile salonunuz için bir asma tavan yaptırmadan hemen önce bu örneklere mutlaka göz atmanızı öneririz…

SALONLAR İÇİN KARE ve DİKDÖRTGEN ASMA TAVAN MODELLERİ

Gemlik İnşaat Tadilat
Gemlik İnşaat Tadilat

Ayrıca Kontrol Edin

Gemlik Atatepe Sosyal Tesisleri

Gemlik Atatepe Sosyal Tesisleri